Педро Куберо Себастьян – перша навколосвітня подорож у східному напрямку (1670-1679)

Всі знають, хто був тією людиною, що здійснила навколосвітню подорож. Звичайно, це Фернан Магеллан. Але при цьому він здійснив подорож морем у західному напрямку.
А от хто був першою людиною, що здійснила навколосвітню подорож у східному напрямку та ще й суходолом, не знає ні один український школяр, студент і навіть ні один історик.
Цим відчайдухою був іспанський місіонер Педро Куберо Себастьян (Pedro Cubero Sebastián), який відвідав багацько країн в 1670-1679 рр. та видав книгу “Світове паломництво” (1680 р.)
Він відвідав: Париж, Рим, Венецію, Відень, Константинополь, Варшаву, Вільнюс, Москву (де зустрів Ніколае Мілеску-Спетару – посла Росії до Пекіну), Астрахань, Ісфахан, Бандар-Аббас, Шираз, Сурат, Лаар, Коломбо, Маїлапур, Малакку, Гоа, Манілу, Пекін, Акапулько, Мехіко, Веракрус, Гавану, та повернувся в Кадіс.
Він навіть побував в полоні на Мальдівах. А ви б хотіли побувати на Мальдівах? 😉
Це може бути дивним, але навіть росіяни про нього не знають, хоча він пройшов пів Росії та згадує Стеньку Разіна 🙂
Після Куберо другу подібну за маршрутом навколосвітню подорож здійснив Джемеллі Карері, подорожі якого, ймовірно, надихнули Жюль Верна на написання “Навколосвітньої поорожі за 80 днів”.
книга – https://books.google.com.tr/books?id=zm9CAAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=ru&source=gbs_ge_summary_r#v=onepage&q&f=false
біографія – https://en.wikipedia.org/wiki/Pedro_Cubero

KUPRIENKO