Найкращі онлайн-додатки Android та iPhone для вивчення іноземної мови

Найкращі онлайн-додатки Android та iPhone для вивчення іноземної мови

Власне, я вже знаю кілька іноземних мов (іспанська, італійська, німецька та англійська), правда, в кожній з них досяг різних рівнів. Тому мене зацікавила ідея поліпшити свої знання та навички для двох мов одразу: для англійської – до рівня Advanced, а в іспанській – покращити знання з ідіоматичних зворотів. Відповідно, почав передивлятися різні онлайн-сервіси по вивченню мов. Передивився, звичайно, не всі існуючі, а лише топові, тобто з такої собі TOP-5 за кількістю користувачів. Такими виявилися: Duolingo, Memrise, Lingualeo, Words English for Android, Полиглот.  Тож, для того, щоб інші користувачі-новачки краще розуміли з чого починати та за що братись, розкажу про плюси і мінуси кожного проекту, чи, скоріше, про їх особливості, оскільки всі вони мають свою специфіку. І почну в тому порядку, в якому я їх вивчав. І додам, що я розпочинав з онлайн версії, а лише потім спробував додатки для смартфонів.

Duolingo
Duolingo

Английский язык с Words
Английский язык с Words

memrise
Memrise

Полиглот
Полиглот

Lingualeo
Lingualeo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  1. Memrise (додаток для Androidдодаток для iPhone). На нього я натрапив першим і він дуже допоміг мені з іспанською, де є і україномовні курси і російськомовні, останніх звичайно більше. Основна фішка цього ресурсу – допомога у швидкому вивченню слів, збільшенні словникового запасу. Але є й окремі курси вивчення для будь-якої мови (і не тільки мов, а й з усіх галузей знань!). Методика заучування – одна з найефективніших та найбільш прогресивних. Більш менш розумним є вивчення від 10 до 50 слів на день, але то залежить від віку, здатностей та міцностей пам’яті людини. Краще проходити вивчення щоденно, тоді міцніше слова триматимуться в довготривалій пам’яті. Особливо це помітив при вивченні розмовних зворотів, де треба вивчати цілі речення, і якщо до них не повертатись, то можна щось забути, наприклад, порядок розташування слів у реченні. Для опанування кожного слова, яке вивчається, ведеться своєрідна статистика. Перевірено, що можна одночасно вчити дві мови. Може і три, але ще не пробував :). Фактично, Memrise заточено під вивчення і запам’ятовування слів. Миле вдбовблювання швидкими темпами ;). Якщо Ваша мета, швидко набратися слів, то цей проект для Вас!
  2. Duolingo (додаток для Androidдодаток для iPhone). З цим проектом я познайомився після Memrise. Однак він дуже класний для вивчення з нуля, або й навіть з тих знань мови, які ви маєте, бо можете пройти перевірку перед початком. Що чудово, то саме в цьому проекті є все, що потрібно для вивчення мови: заучування слів, речень, побудова речень, переклади в обидва боки, вибір правильних варіантів, аудіо-прослуховування для вибору правильного слова чи речення та аудіо-зачитування на мікрофон для перевірки почутого чи написаного, вибір правильних слів по фотографії тощо. Методика, можна сказати, ідеальна. Я саме цю програму порадив молодому учню, що не досить добре знає англійську. Ах, так! В Duolingo для україномовного користувача є лише курс англійської мови, а для російськомовного лише англійська та німецька. Для англомовних – є дуже багато курсів. Що приваблює, так це – симпотний дизайн і сама зелена сова :). Може тому цей сервіс такий магічний :). Фактично, Duolingo заточено під вивчення мови в комплексі. Вікіпедія каже, що це шанс витратити на опанування мови найменшу кількість часу. Я згоден з цією думкою. Якщо Ваша мета – оволодіти мовою швидко і якісно, то це Ваш варіант! 
  3. Английский язык с Words (Words English for Android; додаток для iPhone – відсутній). Доволі просунута штукенція у візуальному плані: тут і кросворди, і логічні рішення, і дуже-дуже яскраві малюнки. Взагалі методів запам’ятовування з десяток, і всі гармонійно поєднуються. Є лише російськомовна версія. Кількість уроків – з пару сотень. Цікавою є статистика вивченого матеріалу – досягнення цілей, очки, кількість слів, вивчених за день тощо. Навіть графік є, який показує, як ви опановуєте матеріал. Якщо Ваша мета, швидко набратися слів, то цей проект для Вас!
  4. LinguaLeo (додаток для Android; додаток для iPhone). З ним я стикнувся пізно, але мої враження були дуже приємними. В цьому проекті вивчення граматики, слів, речень, аудіо, малюнків – все разом з дуже розумним інтуїтивним інтерфейсом. Що мені сподобалося, так це те, що можна виставити бажану мету з кількох варіантів: або це рівень мови (в моєму випадку – Advanced), або це під якісь конкретні речі, наприклад, для подорожей, чи підготовка до екзаменів чи для отримання сертифікатів TOEFL тощо. Та коли я побачив, що є можливість вивчати мову за допомогою відео-курсів з субтитрами, то тут я здався повністю))). Так, в проекті є вивчення мови по зрозумілим відео-курсам з реального життя, наприклад, записи форумів TED та інших. Цікаво те, що вивчати Ви можете саме ті речі, які оберете як свою мету застосування: технології, IT, бізнес, фінанси, маркетинг тощо. І під це Вам “підгонять” відповідні відео, аудіо та словниковий запас! Фактично, цей проект розрахований на те, щоб випустити Вас в море англомовного світу з усією можливою легкістю. Якщо Ваша мета – оволодіти мовою максимально якісно, то це Ваш варіант! 
  5. Поліглот (для Android Lite-версія ; додаток для iPhone). Його я побачив останнім, та він теж вражає своїм потенціалом. Вивчення граматики дуже класне. Взагалі, цей проект пропонує за 16 уроків опанувати доволі непоганий пласт мови. Однак, уроки для різних мов є платними, хоч і не дорогими (16 грн для для базового англійського; 49 грн – за аудіокурс; за просунутий курс – 99 грн.). А от наприклад вивчення іспанської мови для англомовного користувача взагалі безкоштовне.  Єдине, що внизу додатку для Android постійно крутиться реклама, але вона не заважає. На любителя 🙂Якщо Ваша мета – оволодіти граматикою, то це Ваш варіант! 

 
Звичайно, всі ці речі можна вивчати як на комп’ютері, так і на смартфоні. На перших – більше функціоналу, на других – зручніше і практичніше.
Як бачите, всі ці онлайн-сервіси по вивченню мов є по своєму особливими. Їх можна і потрібно поєднувати. 30-60 хвилин в день, особливо десь у дорозі, чи це такий вже складний шлях для опанування іноземною мовою? :). Штурмуйте, беріть бика за рога і вперед! Тільки так досягнете бажаного. І завжди майте мету! Вона має бути конкретною: влаштуватись на роботу, де вимагають володіння мовою; переїхати за кордон жити або працювати; просто поїхати з туристичною поїздкою і не виглядати там лохом)))). Все це має бути конкретно визначено. Та не забувайте, що потрібно арбайтен, арбайтен та ще раз арбайтен. І ніхт клювен клацен! 🙂
До речі, всі це курси лише дають старт для того, щоб Ви самостійно потім почали дивитися фільми спочатку з субтитрами, а потім і в живу, спокійно читати книги і газети, наукові статті та навчилися в потоку речі розуміти висловлені співрозвомником слова та уміти на них відповідати і тримати бесіду тощо. Ваші основні зусилля потім будуть винагороджені: комусь високооплачуваною роботою, комусь цікавими друзями-іноземцями, а комусь – іноземним чоловіком. Хоча я б радив українським дівчатам обирати українських парубків, бо вони крутіші))).
 
Найкращі онлайн-додатки Android та iPhone для вивчення іноземної мови
 

KUPRIENKO