Ноу-хау по скороченню витрат часу для студентів та науковців при роботі з книжками у форматах pdf/djvu

Ноу-хау по скороченню витрат часу для студентів та науковців при роботі з книжками у форматах pdf/djvu

Я довго думав, як без напрягу збирати з pdf-файлів (книжок, статей) цитати так, щоб при цьому всі цитати зберігались в одному місці і тобі не треба було повторно читати текст величезної книги і відшуковувати те місце, де була цитата. І при цьому вручну виписувати назву та вихідні дані книги (фу, як я цього ніколи не переварював!).
Погодьтеся, це марудне витрачання часу, а час - це гроші.

Виявляється автоматичний інструмент існує і він простий як двері. Але натрапив на нього я лише сьогодні, точніше, дізнався, що є додаткова (і непримітна!) функція у раніше відомому мені інструменті.

Що нам потрібно? Всього лише 4 кроки:
1. Програма STDU Viewer (вона безкоштовна; сайт розробників - http://www.stdutility.com/stduviewer.html) для перегляду файлів у форматах pdf/djvu. Скажу одразу, з мого досвіду, це найкращий рідер для цих форматів, кращий навіть за Adobe Reader.
2. Виділяємо текст і натискаємо праву кнопку мишки. Вибираємо пункт "Подсветка". Текст цитати стане світло-червоним.
3. Тепер у правому зліва полі вибираємо підменю "Подсветка" та бачимо всі підсвічені цитати. Натискаємо на малюсіньку кнопочку "Экспортировать записи в текстовй файл" (я обвів її червоним кольором). Зберігаєте файл у форматі TXT там, де вам треба.
4. Відкриваєте цей текстовий файл Блокнотом і бачите і те, де знаходиться файл pdf на Вашому комп'ютері, і те, які цитати та на яких сторінках файлу (!) знаходяться. Тобто це Ваш путівник з усіма цитатами по цій книзі.

За кілька витрачених секунд ви матимете те, на що раніше витрачали багато хвилин чи навіть годин Ноу-хау по скороченню витрат часу для студентів та науковців при роботі з книжками у форматах pdf/djvu

Поділитись
326 views
КУПРІЄНКО - науково-публіцистичний блог: книги, статті, публікації. Україна. Київ. KUPRIENKO - Scientific blog: books, articles, publications.
Сайт розроблено, як науково-популярне онлайн видання. Напрями - Історія України, Історія цивілізацій Доколумбової Америки: документи, джерела, література, підручники, статті, малюнки, схеми, таблиці. Most texts not copyrighted in Ukraine. If you live elsewhere check the laws of your country before downloading.