Найкращі онлайн-додатки Android та iPhone для вивчення іноземної мови
Власне, я вже знаю кілька іноземних мов (іспанська, італійська, німецька та англійська), правда, в кожній з них досяг різних рівнів. Тому мене зацікавила ідея поліпшити свої знання та навички для двох мов одразу: для англійської – до рівня Advanced, а в іспанській – покращити знання з ідіоматичних зворотів. Відповідно, почав передивлятися різні онлайн-сервіси по вивченню мов. Передивився, звичайно, не всі існуючі, а лише топові, тобто з такої собі TOP-5 за кількістю користувачів. Такими виявилися: Duolingo, Memrise, Lingualeo, Words English for Android, Полиглот. Тож, для того, щоб інші користувачі-новачки краще розуміли з чого починати та за що братись, розкажу про плюси і мінуси кожного проекту, чи, скоріше, про їх особливості, оскільки всі вони мають свою специфіку. І почну в тому порядку, в якому я їх вивчав. І додам, що я розпочинав з онлайн версії, а лише потім спробував додатки для смартфонів.
- Memrise (додаток для Android; додаток для iPhone). На нього я натрапив першим і він дуже допоміг мені з іспанською, де є і україномовні курси і російськомовні, останніх звичайно більше. Основна фішка цього ресурсу – допомога у швидкому вивченню слів, збільшенні словникового запасу. Але є й окремі курси вивчення для будь-якої мови (і не тільки мов, а й з усіх галузей знань!). Методика заучування – одна з найефективніших та найбільш прогресивних. Більш менш розумним є вивчення від 10 до 50 слів на день, але то залежить від віку, здатностей та міцностей пам’яті людини. Краще проходити вивчення щоденно, тоді міцніше слова триматимуться в довготривалій пам’яті. Особливо це помітив при вивченні розмовних зворотів, де треба вивчати цілі речення, і якщо до них не повертатись, то можна щось забути, наприклад, порядок розташування слів у реченні. Для опанування кожного слова, яке вивчається, ведеться своєрідна статистика. Перевірено, що можна одночасно вчити дві мови. Може і три, але ще не пробував :). Фактично, Memrise заточено під вивчення і запам’ятовування слів. Миле вдбовблювання швидкими темпами ;). Якщо Ваша мета, швидко набратися слів, то цей проект для Вас!
- Duolingo (додаток для Android; додаток для iPhone). З цим проектом я познайомився після Memrise. Однак він дуже класний для вивчення з нуля, або й навіть з тих знань мови, які ви маєте, бо можете пройти перевірку перед початком. Що чудово, то саме в цьому проекті є все, що потрібно для вивчення мови: заучування слів, речень, побудова речень, переклади в обидва боки, вибір правильних варіантів, аудіо-прослуховування для вибору правильного слова чи речення та аудіо-зачитування на мікрофон для перевірки почутого чи написаного, вибір правильних слів по фотографії тощо. Методика, можна сказати, ідеальна. Я саме цю програму порадив молодому учню, що не досить добре знає англійську. Ах, так! В Duolingo для україномовного користувача є лише курс англійської мови, а для російськомовного лише англійська та німецька. Для англомовних – є дуже багато курсів. Що приваблює, так це – симпотний дизайн і сама зелена сова :). Може тому цей сервіс такий магічний :). Фактично, Duolingo заточено під вивчення мови в комплексі. Вікіпедія каже, що це шанс витратити на опанування мови найменшу кількість часу. Я згоден з цією думкою. Якщо Ваша мета – оволодіти мовою швидко і якісно, то це Ваш варіант!
- Английский язык с Words (Words English for Android; додаток для iPhone – відсутній). Доволі просунута штукенція у візуальному плані: тут і кросворди, і логічні рішення, і дуже-дуже яскраві малюнки. Взагалі методів запам’ятовування з десяток, і всі гармонійно поєднуються. Є лише російськомовна версія. Кількість уроків – з пару сотень. Цікавою є статистика вивченого матеріалу – досягнення цілей, очки, кількість слів, вивчених за день тощо. Навіть графік є, який показує, як ви опановуєте матеріал. Якщо Ваша мета, швидко набратися слів, то цей проект для Вас!
- LinguaLeo (додаток для Android; додаток для iPhone). З ним я стикнувся пізно, але мої враження були дуже приємними. В цьому проекті вивчення граматики, слів, речень, аудіо, малюнків – все разом з дуже розумним інтуїтивним інтерфейсом. Що мені сподобалося, так це те, що можна виставити бажану мету з кількох варіантів: або це рівень мови (в моєму випадку – Advanced), або це під якісь конкретні речі, наприклад, для подорожей, чи підготовка до екзаменів чи для отримання сертифікатів TOEFL тощо. Та коли я побачив, що є можливість вивчати мову за допомогою відео-курсів з субтитрами, то тут я здався повністю))). Так, в проекті є вивчення мови по зрозумілим відео-курсам з реального життя, наприклад, записи форумів TED та інших. Цікаво те, що вивчати Ви можете саме ті речі, які оберете як свою мету застосування: технології, IT, бізнес, фінанси, маркетинг тощо. І під це Вам “підгонять” відповідні відео, аудіо та словниковий запас! Фактично, цей проект розрахований на те, щоб випустити Вас в море англомовного світу з усією можливою легкістю. Якщо Ваша мета – оволодіти мовою максимально якісно, то це Ваш варіант!
- Поліглот (для Android Lite-версія ; додаток для iPhone). Його я побачив останнім, та він теж вражає своїм потенціалом. Вивчення граматики дуже класне. Взагалі, цей проект пропонує за 16 уроків опанувати доволі непоганий пласт мови. Однак, уроки для різних мов є платними, хоч і не дорогими (16 грн для для базового англійського; 49 грн – за аудіокурс; за просунутий курс – 99 грн.). А от наприклад вивчення іспанської мови для англомовного користувача взагалі безкоштовне. Єдине, що внизу додатку для Android постійно крутиться реклама, але вона не заважає. На любителя 🙂. Якщо Ваша мета – оволодіти граматикою, то це Ваш варіант!
Звичайно, всі ці речі можна вивчати як на комп’ютері, так і на смартфоні. На перших – більше функціоналу, на других – зручніше і практичніше.
Як бачите, всі ці онлайн-сервіси по вивченню мов є по своєму особливими. Їх можна і потрібно поєднувати. 30-60 хвилин в день, особливо десь у дорозі, чи це такий вже складний шлях для опанування іноземною мовою? :). Штурмуйте, беріть бика за рога і вперед! Тільки так досягнете бажаного. І завжди майте мету! Вона має бути конкретною: влаштуватись на роботу, де вимагають володіння мовою; переїхати за кордон жити або працювати; просто поїхати з туристичною поїздкою і не виглядати там лохом)))). Все це має бути конкретно визначено. Та не забувайте, що потрібно арбайтен, арбайтен та ще раз арбайтен. І ніхт клювен клацен! 🙂
До речі, всі це курси лише дають старт для того, щоб Ви самостійно потім почали дивитися фільми спочатку з субтитрами, а потім і в живу, спокійно читати книги і газети, наукові статті та навчилися в потоку речі розуміти висловлені співрозвомником слова та уміти на них відповідати і тримати бесіду тощо. Ваші основні зусилля потім будуть винагороджені: комусь високооплачуваною роботою, комусь цікавими друзями-іноземцями, а комусь – іноземним чоловіком. Хоча я б радив українським дівчатам обирати українських парубків, бо вони крутіші))).
Найкращі онлайн-додатки Android та iPhone для вивчення іноземної мови