21 прочитана книга у січні 2019 року

Кількість сердечок говорить про те, наскільки книга цікава або корисна:

1 Автостопом по Галактике. Ресторан «У конца Вселенной» ♥♥ Дуглас Ноэль Адамс

– Карколомна фантастика під гумористичним соусом та стьобом над заморочками, забобонами і упередженнями людей. Дісталося всім – рекламі, бізнесу, екології, звичкам, культу знань. Чудово пробуджує уяву.

2 Rework: бизнес без предрассудков ♥ Дэвид Хайнемайер Хенсонн

– Про компанію з 14 працівників, яка має мільйони клієнтів. Власник дає поради, як ставитися до традиційних виробничих питань – нарад, перемовин, управління, делегування. Точніше, як все це викинути на смітник 🙂

3 Илон Маск: Tesla, SpaceX и дорога в будущее ♥♥ Эшли Вэнс

– Крута біографія про неординарну постать у високотехнологічному бізнесі. Є багато прикладів перемог, і, що найцікавіше, поразок, спільної роботи і геніальних здогадок. Про життєву ставку на політ до Марсу, про його колонізацію та про те, що діяльність людини має щось змінювати в реальному житті людства.

4 Ментальный тренинг для достижения выдающихся достижений Джон Дж. Дерозалиа

– Непоганий перелік психологічних тренувань для виходу за межі своїх можливостей на прикладі експерта з повітряного дайвінгу. Знайшов для себе кілька корисних порад, як повертати увагу при складних ситуаціях.

5 Муза и чудовище: как организовать творческий труд Яна Франк

– Про тайм-менеджмент та організацію праці творчої людини. Про витрати часу і як їх позбутися. Головне, що все на прикладі конкретної жінки, коли жінка робила все можливе, навіть хворіючи на рак.

6 Вспомнить все: Моя невероятно правдивая история ♥♥♥ Арнольд Шварценеггер

– Багатоманітна, неочікувана біографія. Безліч несподіваних ситуаацій, велика тяга Арнольда до налагодження соціальних зв’язків, про віру в себе, про великі мрії, про бізнес, політику, кіно, державне управління. Багато про особисте життя. Арнольд розказує про те, як приймав життєві рішення, про сумніви, про надії, про намір змінити життя людей на краще.

7 Мышление будущего. Пять видов интеллекта, ведущих к успеху в жизни Говард Гарднер

– Доволі ординарна книга про різновиди інтелекту, який розробив сам Гарднер. Дещо цікаве є, але не ахті.

8 Полноценный сон. Полная програма по преодолению бессонницы Дипак Чопра

– Езотерична штука, цікавого мало.

9 Управление результативностью. Система оценки результатов в действии ♥ Анжела Бэрон

– Ця книга має бути у кожного менеджера. Як оцінювати результати працівників, як впроваджувати оцінювання і т.п. Дуже хвалять цю книгу відомі бізнесмени, і є за що.

10 Учение дона Хуана Карлос Кастанеда

– Чувак постійно тусується з Майстром, їсть галюціонгенні кактуси, кайфує і вважає, що отримує якийсь інший вимір досвіду. Муть, але кілька цікавих спостережень все ж є.

11 Искусство системного мышления ♥♥ Джозеф О’Коннор

– Про системне мислення в одному флаконі. Розписано по поличках, як мислити системно, які принципи такого мислення. Все на прикладах, простою мовою, тож зрозуміє і маля 🙂

12 8 законов Крайслер: Законы бизнеса, которые сделали Chrysler одной из самых успешных в мире ♥ Роберт А. Лутц

– Президент автомобільної корпорації розказує про своє життя і про корпоративні закони, які він вивів з реалій кінця 20 ст. Все побудовано на прикладах, кожен закон-правило має залізобетонну аргументацію.

13 Лидер и племя. Пять уровней корпоративной культуры ♥ Дэйв Логан, Хэли Фишер-Райт, Джон Кинг

– Лідери мають свої племена, а кожне плем’я має свій рівень розвитку. Цікава градація, яку людина безпосередньо може не помічати. Щоб досягти успіху, потрібно виходити на вищі рівні розвитку племені. Більшість застряють на 3 рівні “Досягти успіху для себе”, а бажано формувати культуру 4 рівня, коли “Ми успішні”, або 5 рівня”Нам класно”. Про 1 і 2 рівні скажу, що це про нитиків та деградантів. Хоча теж корисно відрізняти антропологічно, чому люди стають такими.

14 Философия хорошей жизни Рольф Добелли

– Перелік 50 порад, як жити гарно. Ну, таке собі чтиво.

15 Ультрамышление. Психология сверхнагрузок ♥♥ Джон Хэнк

– Шалена штука! Марафонець розповідає про свій шлях боротьби за великі досягнення та дає поради, як іти до наднавантажень через особливе мислення чемпіонів. Він крутий, це однозначно. Поради життєві і важливі.

16 Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно избавиться Маршалл Голдсмит

– Банальні поради. Більше опис звичок, але не реальна боротьба з ними.

17 Чудо осознанности: практическое руководство по медитации Тик Нат Хан

– Мало цікавого, багато води. Хоча є кілька незвичних притч

18 Озарение. Как выйти за границы привычного и увидеть в переменах новые возможности для бизнеса ♥♥ Даниэль Буррус, Джон Д. Манн

– Вибух мозку! Автор дає реальні поради, як покращити свої творчі здібності. Читається легко, багато реальних прикладів. Одна з найкращих книг, які читав за останній рік

19 Биохакинг мозга Дейв Эспри

– Специфічна книга про те, як діє мозок і як його можна “зламати” та покращити. Автор сам на собі перепробував сотні різних способів прискорити свій мозок і деякі речі гідні уваги. Особлива увага має бути приділена мітохондріям – бактеріям в середині кожної клітини організму. Саме вони впливають на наше самопочуття, на втому, радість, емоції, стан організму. Тож корисне кожен може для себе знайти. Є поради про правильне харчування.

20 Принципы. Жизнь и работа ♥♥♥ Рей Далио

– Маст-рід! Правила для хворого місця на будь-якій роботі та в повсякденному житті. Думаю, роздрукувати всі правила та опробувати на своєму робочому місці. Деякі настільки корисні, що змінюють ставлення людей на краще і поліпшують клімат колективу.

21 Тексты, которым верят. Коротко, понятно, позитивно ♥♥♥ Петр Панда

– Геніальна книга про те, як переконливо писати комерційні пропозиції, звичайні листи, звернення, об’яви, заголовки. Ідеальна штука! Цікавий прийом автора – аналізувати проблему, даючи приклад її вирішення в середині проблеми.

KUPRIENKO