Йодокус Крул. Старовинна та нинішня держава Московія (1698)

Йодокус Крул або Крал (англ. Jodocus Crull) – ще один мало кому з українців відомий німецько-англійський автор, що писав про козацтво.
Його книга – чи не найперша, написана про молодого російського царя Петра I – The Antient and Present State of Muscovy: Containing a Geographical, Historical and Political Account of All Those Nations and Territories Under the Jurisdiction of the Present Czar (1698)
До речі, в той час Петро I перебував у Лондоні.
Частково ця праця є компіляцією книги Джона Мільтона “Коротка історія Московії” (1682), однак варто додати, що Крул запозичив не надто багато з його праці.
Крул називає московську мову – діалектом руської, що походить зі слов’янської. В той же час мову козаків України (а саме її він і згадує) він вважає діалектом польської мови, що походить зі слов’янської.
А взагалі у нього доволі розгорнуто розповідається про звичаї українців, кордони України, її міста, економіку та політичний устрій
https://books.google.co.id/books?id=ydxCAQAAMAAJ&printsec=frontcover&hl=uk&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false
біографія – https://en.wikipedia.org/wiki/Jodocus_Crull

KUPRIENKO