Як фотографувати документи в архівах, бібліотеках та одразу в зручну базу даних

Як фотографувати документи в архівах, бібліотеках та одразу в зручну базу даних

Корисна інструкція для колег істориків і не тільки.
Про те, як фотографувати документи в архівах, бібліотеках та взагалі будь-де і будь-що (навіть штрих-коди!) одразу в зручну базу даних (лише ледащий не зможе осягнути простих операцій):
1. Встановлюєте додаток Airtable на смартфон (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.formagrid.airtable&hl=uk). Це бета-версія, тому доступна лише після реєстрації на сайті розробника (https://airtable.com).
2. Заходите в необхідну базу даних. В моєму випадку бази даних вже створені (наприклад, Іменний покажчик НМІУ), тому одразу покажу, який алгоритм дій (без пояснення як створювати самі бази даних; для цього буде окрема лекція в НМІУ для всіх бажаючих).
3. Створюєте персоналію/назву документа тощо або знаходите вже існуючу позицію. В моєму випадку нехай буде Леклерк, Себастьян (він вже внесений в базу). Просто вводите в пошук його ім'я.
4. Бачите весь запис про гравера Леклерка. Знаходите іконку фотоапарата. Натискаєте і фоткаєте документ - я сфоткав гравюру Леклерка "Чотири стихії", яка була у мене на екрані ноутбука (тому растр екрану зможете помітити :) ).
5. Фотка зберіглась. І Ви бачите результат як на смартфоні, так і на компьютері. Можете додати коментарі або іншу корисну інформацію.
6. Фоткаєте наступний документ і т.д. :)
І у вас ніколи нічого не загубиться. А дома чи на роботі опрацюєте документи, які ви назбирали. Навіть зможете дати посилання своїм колегам, щоб вони подивилися на гравюру Леклерка - https://airtable.com/shrSjEwbXkNAXc6nV

Airtable_1

Airtable

Screenshot_2016-07-14-16-30-32

Screenshot_2016-07-14-16-28-57

Screenshot_2016-07-14-16-28-50

Screenshot_2016-07-14-16-28-36

Screenshot_2016-07-14-16-27-28

Поділитись
688 views
КУПРІЄНКО - науково-публіцистичний блог: книги, статті, публікації. Україна. Київ. KUPRIENKO - Scientific blog: books, articles, publications.
Сайт розроблено, як науково-популярне онлайн видання. Напрями - Історія України, Історія цивілізацій Доколумбової Америки: документи, джерела, література, підручники, статті, малюнки, схеми, таблиці. Most texts not copyrighted in Ukraine. If you live elsewhere check the laws of your country before downloading.