Похід 12 тисячного козацького війська проти турецьких військ Османа-паші та Джафара-паши в 1584 році

Проглядаючи іспанську (!) книжку, видану у Вальядоліді в 1604 році, автором якої є дон Хуан Персидський (азербайджанець Орудж-бек Баят), випадково встановив датування походу 12 тисячного козацького війська проти турецьких військ Османа-паші та Джафара-паши, які в свою чергу вийшли з Дербенту (султаном тоді був Мурад III, а візиром Сіявуш-паша Каньїжанін).

Бій відбувся весною 1584 року, скоріш за все, на берегах Азовського моря (або у гирлі Чорного моря, як в джерелі). Козаків міг очолювати гетьман Війська Запорозького Богдан Микошинський. Або ж це могли бути донські козаки, як думають історики.

І саме цей раніше не датований бій з козаками, як виявилося, зображено на османській мініатюрі Наккаша Османа в книзі "Şehinşahname" (1592) -http://kilyos.ee.bilkent.edu.tr/~history/Pictures2/ul161.jpg

- https://books.google.com.ua/books?id=AHPsKQkdIRMC&pg=PT8&lpg=PT8&dq=Relaciones+de+don+Juan+de+Persia+divididas+en+tres+libros+donde+se+tratan+las+cosas+notables+de+Persia&source=bl&ots=Bl6RVhGulK&sig=Ifu-L43UcjtJ1_z4TBvPfqJnGR0&hl=uk&sa=X&ved=0ahUKEwjxzd3-trfOAhWHFSwKHemuCc8Q6AEIJDAB#v=onepage&q&f=false

Поділитись
607 views
КУПРІЄНКО - науково-публіцистичний блог: книги, статті, публікації. Україна. Київ. KUPRIENKO - Scientific blog: books, articles, publications.
Сайт розроблено, як науковj-gjge онлайн видання. Напрями - Історія України, Історія цивілізацій Доколумбової Америки: документи, джерела, література, підручники, статті, малюнки, схеми, таблиці. Most texts not copyrighted in Ukraine. If you live elsewhere check the laws of your country before downloading.