Маловідомі гравюри-репродукції з картин історичних галерей Версальського палацу («Galerie historique de Versailles»)

В Фондах Національний Музей Історії України – НМІУ наявна 452 гравюра “Версальської колекції”, які є репродукціями картин, що знаходились у Версальському палаці (Франція) в 1838-1849 рр.
Унікальність даної колекції в тому, що навіть у Версалі тепер немає деяких із тих картин-оригіналів і гравюр-репродукцій, які є в НМІУ!
До речі, серед цих гравюр багато сюжетів західноєвропейської історії:
– сотні портретів
– десятки міст і містечок
– 87 битв і 5 осад
– 53 гравюри з королями і королевами (а може і більше), з них – 8 іспанських королів
– 33 гравюри з Наполеоном
– 15 морських битв
– 16 герцогів, з них 5 австрійських
– 6 графів
– 60 на французьку тематику
– 21 про армію
– 5 замків
та багато іншого….
P.S. Маловідомими є гравюри-репродукції з картин історичних галерей Версальського палацу («Galerie historique de Versailles»), які становлять окрему колекцію в фондах НМІУ, що потрапила до музею завдяки дарунку власної колекції військового генерала та колекціонера Павла Платоновича Потоцького уряду УРСР. Наразі відомо, що збірка П. Потоцького, яка спочатку знаходилась у складі «Музею України» на території Всеукраїнського музейного містечка в Києво-Печерській лаврі, містила велику кількість гравюр, в тому числі з «Версальської колекції». Але 21 січня 1934 року нарком освіти УСРР В.П. Затонський видав наказ про те, що «усю експозицію колекції, картини та бібліотеку т.зв. збірки Потоцького передати у розпорядження до історичного Київського музею, включивши усе до експозиції відповідних відділів музею…”

KUPRIENKO