Анрі Лаборі. Похвала втечі

Анрі Лаборі. Похвала втечі

Медик і психолог Анрі Лаборі написав чудову книгу «Похвала втечі», де розповідається про реакції людини, коли вона стикається з проблемами. Лаборі пише, що у нас є кілька виходів, як діяти з тими чи іншими труднощами:

- Боротися
- Нічого не робити
- Втекти

Що вибрати?

Боротьба - природна реакція організму, але так людина потрапляє у вир агресії, і, врешті-решт, вона ламається.

Нічого не робити - як зазвичай і робимо ми всі. Стримано виносимо всі удари, просто тому що боїмося показати себе і дати відсіч.

Втеча буває різною.
Хімічна втеча (таблетки, алкоголь, наркотики) дозволяє забути агресію і при такому стані реальність перестає сприйматися.
Географічна втеча - зміна декорацій, але від себе і своїх проблем не втечеш.
Втеча артистична - за її допомогою створюються найбільші предмети мистецтва, коли агресія трансформується в чисту енергію і дає нам можливість творити прекрасні речі. Це викид емоцій.

Що найгірше з цього списку? Стабільність, тобто реакція «нічого не робити». Для суспільства це веде до внутрішнього розпаду (часи застою в СРСР, сучасна Росія, окуповані Крим і Донбас), для окремої людини - ще більші труднощі.

Поділитись
1 079 views
КУПРІЄНКО - науково-публіцистичний блог: книги, статті, публікації. Україна. Київ. KUPRIENKO - Scientific blog: books, articles, publications.
Сайт розроблено, як науковj-gjge онлайн видання. Напрями - Історія України, Історія цивілізацій Доколумбової Америки: документи, джерела, література, підручники, статті, малюнки, схеми, таблиці. Most texts not copyrighted in Ukraine. If you live elsewhere check the laws of your country before downloading.

11 visitors online now
11 guests, 0 members
All time: 12686 at 01-05-2016 01:39 am UTC
Max visitors today: 13 at 12:19 am UTC
This month: 137 at 03-19-2019 12:48 am UTC
This year: 151 at 01-03-2019 12:45 am UTC