Віват, Оффенбах!

«Віват, Оффенбах!»
22 квітня 2016 року Національна оперета України та Французький Інститут в Україні презентують міжнародний проект-концерт «Віват, Оффенбах!».
Концерт, присвячений творчості Жака Оффенбаха, буде яскравим, як і музика французького композитора. В одному вечорі звучатимуть мелодії з найвідоміших оперет одного з засновників жанру: комічних та мелодійних «Орфей у пеклі», «Прекрасна Єлена», «Паризьке життя», «Перікола» і найтаємничішої опери «Казки Гофмана».
Вільям Теккерей якось сказав про Оффенбаха: «Якщо в сьогоднішньому французькому театрі щось має майбутнє, то це Оффенбах». У 19 столітті його твори ставили у найвідоміших театрах Парижа, Лондона і Відня. Тепер ці композиції звучатимуть у величному виконанні симфонічного оркестру Національної оперети України  та артистів театру. У програмі представлено багато прем’єр, які стануть подарунком для знавців класичної оперети, творчості Оффенбаха та шанувальників красивої музики.
«Віват, Оффенбах!» – концерт із французьким шармом, адже за пультом буде диригент Філіпп Уї, артист міжнародного рівня, якому підкорюються симфонічний оркестр, балет, опера та оперета. Протягом багатьох років Філіпп Уї був музичним директором Фестивалю Опера на відкритому повітрі та артистичним директором Ліричного Ательє у Верхній Нормандії. Сьогодні він є музичним директором філармонії Два Світи, симфонічного оркестру в Атлантичній Луарі, паралельно керуючи оркестрами під час фестивалів (Фестиваль Оффенбаха у Етрета) у Франції та за кордоном.
«Оффенбах був – як не голосно це звучить –  одним з найобдарованіших композиторів XIX століття. Тільки працював зовсім в іншому жанрі, ніж Шуман або Мендельсон, Вагнер або Брамс. Це був блискучий музичний фейлетоніст, сатирик-буф, імпровізатор…» (І. Соллертинський, музикознавець, театральний і музичний критик)