ВІД ПЕРШОВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ: ІЗ ІСТОРІЇ ФОРМУВАННЯ КОЛЕКЦІЙ МУЗЕЮ : тематичний збірник наукових праць (1995)

ВІД ПЕРШОВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ: ІЗ ІСТОРІЇ ФОРМУВАННЯ КОЛЕКЦІЙ МУЗЕЮ : тематичний збірник наукових праць / Редкол.: Н.Г. Ковтанюк (відповідальний редактор) та ін. – К.: Національний музей історії України, 1995. – 192 с. – ISBN 5-7707-9467-4.

НМІУ є одним із найстаріших музейних закладів нашої держави. Першовитоки його становлення та формування його колекцій сягають ще 90-х років XIX століття. Засновником його було Товариство старожитностей та мистецтв. Над формуванням збірок працювали такі видатні вчені як М.Ф. Біляшівський, В.В. Хвойка, Д.М. Щербаківський, згодом Ф.Л. Ернст.
У музеї зберігаються унікальні археологічні, етнографічні, нумізматичні колекції, а також збірки зброї, стародруків, ікон, творів живопису, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва, речові матеріали, документи тощо - загалом понад 500 тисяч експонатів. Усі вони відображають історію України від найдавніших часів до сьогодення.
Філіалом закладу є Музей історичних коштовностей України, де зібрано пам'ятки історії різних епох, зокрема вироби скіфського періоду.
Тематично цей збірник перекликається із попереднім. Адже, як і минулорічний, його присвячено століттю від дня заснування і Національного музею історії України. Тож у статтях автори висвітлюють історію формування і склад окремих, найтиповіших для музею, колекцій та збірок, розповідають про історію їхнього формування та про джерела поповнення фондового зібрання новими матеріалами тощо, розкриваючи тим самим шляхи становлення закладу від першовитоків до сьогодення.
Видання розраховане на істориків, працівників музеїв, студентів, а такси усіх, хто цікавиться питаннями організації збереження, дослідження та популяризації історико-культурних пам'яток.

файл

Поділитись
398 views
КУПРІЄНКО - науково-публіцистичний блог: книги, статті, публікації. Україна. Київ. KUPRIENKO - Scientific blog: books, articles, publications.
Сайт розроблено, як науковj-gjge онлайн видання. Напрями - Історія України, Історія цивілізацій Доколумбової Америки: документи, джерела, література, підручники, статті, малюнки, схеми, таблиці. Most texts not copyrighted in Ukraine. If you live elsewhere check the laws of your country before downloading.