Моя натхненна і цікава робота в музеї (2016-2020)

Sponsored
Sponsored
Sponsored
Sponsored

Хочу подякувати за спільну цікаву роботу всім, всім, всім моїм чудовим колегам по Національному музею історії України та особливо вдячний найкращій наставниці в моєму житті генеральному директору Тетяні Сосновській, креативному і вимогливому керівнику, яка допомагала створювати з нуля нові цікаві проекти!

З вами було весело і натхненно працювати. Разом нам удалося зробити стільки проектів і втілити стільки неймовірних та неможливих задумів. Я з теплотою згадую кожен робочий день, бо приходити хотілося й у вихідні дні, залишатися до пізнього вечора, бо завтра мав би відбутися концерт чи якийсь захід для наших найкращих поціновувачів – відвідувачів. Це було круто! Я побачив, наскільки це дружній колектив та творчі люди. Ви так багато мені допомогли. Я вдячний і щасливий.

Чому ж я йду з музею? В музеї відбулися кардинальні кадрові зміни. Міністерство культури України в листопаді (а в грудні воно вже мало бути ліквідованим), як на мене, з політичних мотивів призначило тимчасовим керівником музею людину, яка до цього була постійним скаржником, ніякого досвіду управління організаціями не проявила і взяла участь у відстороненні Тетяни Сосновської, генерального директора музею і проактивного лідера музейної галузі. На додачу до цього, тимчасовий керівник музею почав робити доволі сумнівні призначення на ключові посади, що, на мою суб’єктивну думку, призвело до стрімкого відступу музею у тихе, сонне минуле, коли можна було не працювати й отримувати за це гроші. Як секретар атестаційної комісії музею, я єдиний, хто голосував проти складу атестаційної комісії, не узгодженої з профспілковим органом, який підписував колективний договір з адміністрацією музею.

До чого це призвело? Доплати і персональні премії в 2020 році отримуватимуть люди, які взагалі нічого путнього не зробили за останні роки. А ті хто працював по вихідних і на свята – дзуськи. Тому висококласні фахівці – завідувачі відділів – почали залишати музей. Генеральний директор Тетяна Сосновська створила умови праці, коли якщо ти більше працюєш, то й більше отримуєш винагороди, як моральної, так і матеріальної. Тимчасовий же керівник зробив все навпаки, коли багато працюєш, отримуватимеш менше, ніж ті, хто відлежував боки.

З грудня 2019 року в музеї життя завмерло буквально на очах: не було ні лекцій, ні перспективних завдань. Тому я не хочу асоціювати себе з тими, хто кількарічні напрацювання зневажив за якихось останні 2 місяці.

Під час моєї відпустки тимчасовий керівник навіть не спромігся призначити виконувача обов’язків ученого секретаря. Відповідно, ніхто не контролював виконання робіт наукових працівників, дорадчі органи не скликалися. Виставки не готувалися.

Щоб стала зрозумілішою моя позиція, я скажу, що я люблю драйв у роботі, нові проекти, нові горизонти, співпрацю, командну роботу. За тимчасового керівника, цінності і бачення якого протилежні моїм, я і вирішив піти з музею.

Що ж я зробив за 4 роки в музеї?
Всього було так багато, що, можливо, не все і згадаю. Розкажу, чим займався, чого досяг і чому навчився.
Отже:

Учений секретар (серпень 2018 – січень 2020):
• Обов’язки: координація та організація наукової діяльності, ведення переговорів, аналітика, проведення прес-конференцій, звітування 27 відділ, протокол наукових комісій.
• Досягнення: підготовлені десятки екскурсоводів та фахівців культури і музеїв, 3 виставкові проекти (включаючи міжнародні з Китаєм, Литвою); впровадження суттєвих змін у напрямку модернізації робочих процесів (перенесення офлайн-процесів в онлайн, запуск системи перевірки плагіату наукових статей (https://unicheck.com/); впровадження нових технологій для роботи в команді, розробки для 3-х музейних веб-сайтів); участь в організації 3 щорічних конференцій; розробка елементів брендингу музею – слоган «Музей працює для людей», філософія обслуговування клієнтів; участь у розробці та виданні 5 наукових збірників статей (http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/issue/archive); розроблено нові шаблони документації наукових дорадчих органів (приклад, https://app.box.com/s/4jhyr7kc9xoldcpovhy2rq0w5nsfys7x), звітності (приклад, https://app.box.com/s/ioyabye4gerrk9h58f4a6yq6niumnhnj) та плану (приклад, https://airtable.com/shruMq02ERTlq1BvP).

Завідувач відділу науково-методичної роботи (вересень 2017 – червень 2019):
• Обов’язки: управління командною роботою (20+ фахівців: методистів, науковців та ІТ-спеціалістів); перевірка якості методичних розробок, організація конференцій.
• Досягнення: оцифрування та публікація всіх наукових збірників статей, 50+ матеріалів конференції та методичних розробок (https://nmiu.academia.edu/NMUHK); розроблено публічні бази даних наукових публікацій (https://airtable.com/shrC2Q8q51JbuwNPe); розробка методики наукової звітності для працівників; впроваджено онлайн-системи інженерно-технічного обслуговування музею; робота в команді з підготовки 35 методичних розробок і рекомендацій (https://airtable.com/shrXZcCEDcypxKBGh); розробка веб-сайту Наукового вісника (http://visnyk.nmiu.com.ua/); проаналізовано всю наукову діяльність співробітників на основі наукових видань музею та видано 2 наукові статті як результат.

Науковий співробітник (березень 2016 – вересень 2017):
• Обов’язки: участь у редагуванні та виготовленню макету і верстки наукових збірників статей; проведення екскурсій.
• Досягнення: створення в Google Scholar наукометричної бази даних з 1600+ публікацій музею (https://scholar.google.com.ua/citations?user=qApg4SgAAAAJ), проведення 100+ екскурсій; розроблено базу даних видавничих процесів музею.

А попереду нове життя, нові цікаві проекти і нові знайомства.

Recent Posts

Як стати  Software Engineer: моя історія

Для кого ця стаття? Для таких як я сам, хто в часи пандемії та суттєвої…

3 роки ago

Useful Git commands

Git is a free and open source distributed version control system designed to handle everything from small…

4 роки ago

Useful ASCII tables

ASCII Tables ASCII abbreviated from American Standard Code for Information Interchange, is a character encoding standard for electronic communication.…

4 роки ago

Conda cheatsheet

Conda Managing Conda and Anaconda, Environments, Python, Configuration, Packages. Removing Packages or Environments Читати далі…

4 роки ago

TOP-10 questions about Python

Читати далі TOP-10 questions about Python

4 роки ago

TOP-10 questions about Django

Читати далі TOP-10 questions about Django

4 роки ago

This website uses cookies.