Нагадування в календарі

Нагадування в календарі. Для чого вони потрібні? Відповідь не така вже й очевидна. Коли ви маєте справу з дедлайнами, то рано чи пізно приходиш до використання календаря. Бажано до електронного варіанту, однак буває зручно звертатися до друкованого варіанту.

Як може виглядати розклад успішного менеджера-новачка, я показав раніше.

Тим не менш, не кожен менеджер прописує всі регулярні та періодичні завдання з дедлайнами в свій календар. Важко сказати, чому так. Або лінь або незнання. Я рано зрозумів: якщо внести всі майбутні події в свій онлайн календар (наприклад, Google Календар), то будеш витрачати набагато менше часу на планування і при цьому не будеш нервувати, що забув.

Я би радив всі дедлайни розміщувати за принципом періодичного повторення подій в календарі:

  • Щоденні нагадування
  • Щотижневі нагадування
  • Щомісячні нагадування
  • Щоквартальні нагадування
  • Щорічні нагадування

До кожного виду періодичності життя ставить свої вимоги. Для чого знадобляться ці види?

Приклад поєднання дедлайнів та планових дат і часу
Щоденні нагадування

Щоденні нагадування можуть бути корисними для напрацювання корисних звичок або усунення поганих звичок. Також це можуть бути нагадування про психологічну підтримку, якщо маєте справу зі стресами. Сюди слід віднести різні нові ритуали. Раджу нагадування робити за 15-30 хвилин до дедлайну.


Щотижневі нагадування

Щотижня варто робити планування діяльності або перегляд зробленого. Стосовно огляду минулого та майбутнього тижнів, то стосовно них варто ставити такі питання:

  • Скільки часу витрачено минулого тижня?
  • Що зробити наступного тижня?

Раджу нагадування робити за 1 день або за 1-2 години до дедлайну.


Щомісячні нагадування

Як правило, у вашій роботі щомісячних нагадувань буде більше ніж інших видів. Робите щомісячні звіти, подаєте документацію вищому керівництву чи постійно відбуваються щомісячні наради? То чом би їх усі разом не занести в календар на рік вперед? Занесли один раз в календар – і забули. Раджу нагадування робити за 1-2 дні до дедлайну.


Щоквартальні нагадування

Цей вид не так часто використовується. Все залежить від специфіки вашої роботи. Звіти, сплата податків, огляд діяльності, прогнозування – щоквартальні періоди для них як соната для скрипки. Раджу нагадування робити за 1 тиждень до дедлайну.


Щорічні нагадування

О, за ці нагадування рідко хто береться. А дарма. Щороку компанії та установи роблять плани на наступний рік, щороку роблять звіти, презентації, конференції, заходи. В школу щороку теж ідуть з 1 вересня. Раджу нагадування робити за 1-2 тижні до дедлайну.

 

Для автоматизації цих процесів я розробив власну систему – поєднання бази даних Airtble та Google Календаря.

KUPRIENKO