Листок-газета за 1618 рік (виданий в м. Ліма, Перу!), де згадується про козацького лицаря

Ще один цікавий листок-газета за 1618 рік (виданий в м. Ліма, Перу!), де згадується про козацького лицаря і полководця, якого тримали під арештом в чорноморській фортеці і якому всміхнулася доля, адже він втік з полону Листок-газета за 1618 рік (виданий в м. Ліма, Перу!), де згадується про козацького лицаря

«… З Венеції повідомляють, що послом в Константинополь було відправлено Франсиско Контаріна, щоб привітати нового Великого Турка, [того, що] наказав убити двох своїх племінників і залишив живим іншого – старшого, аби він був його спадкоємцем, якщо сам такого не матиме. І що в Персії продовжують спустошення, яке той цар влаштовує в Отоманський Імперії. [Також повідомляють], що в одній чорноморській вежі Великий Турок тримав під арештом польського лицаря, яким був полководець Козаків [у боях] проти турків, [але] той втік через те, що йому в середині пирога передали напилки і мотузки: і була підозра, що він, [начебто], втік з дому французького посла, були схоплені його слуги та й [сам] посол, через що інші посли наполегливо скаржились великому візиру, [обґрунтовуючи це тим, що не личить так] ставитись до послів таких великих Государів, [а] тому його було звільнено.
Laus Deo.»

Джерело:
Доповідь про повідомлення щодо усього, що сталося в Римі, Неаполі, Венеції, Генуї, Сицилії, Франції, Німеччині, Англії, та на Мальті... - Ліма: Франсиско дель Канто, 1618. - 2 аркуша.
(Relación de avisos de todo lo qve ha svcedido en Roma, Napoles, Venecia, Genova, Sicilia, Francia, Alemania, Inglaterra, y Malta... - Lima: Francisco del Canto, 1618. - 2 f.)

Поділитись
199 views
КУПРІЄНКО - науково-публіцистичний блог: книги, статті, публікації. Україна. Київ. KUPRIENKO - Scientific blog: books, articles, publications.
Сайт розроблено, як науковj-gjge онлайн видання. Напрями - Історія України, Історія цивілізацій Доколумбової Америки: документи, джерела, література, підручники, статті, малюнки, схеми, таблиці. Most texts not copyrighted in Ukraine. If you live elsewhere check the laws of your country before downloading.