30 книжок, які я прочитав у березні 2019 року

Креативне мислення
Креативне мислення

Книжки, які я прочитав у березні 2019 року, за допомогою латерального підходу. Перелік книжок за лютий місяць ви можете переглянути тут

На цей раз я вирішив звернутися до методу Едварда де Боно, фахівця з розвитку творчого мислення. Він радив не читати книжки на одну або кілька суміжних тем, а завжди цікавитися найрізноманітнішою тематикою. Це дозволяє розвивати латеральне мислення, тобто мислити творчо, нетривіально. Так би мовити, не копати одну яму вглиб все далі і далі, бо там може не бути того, що ви шукаєте. А шукати “латерально” – роблячи вскопування в різних місцях на широкому полі ідей. Це дозволить вашому творчому мисленню поєднувати доволі далекі між собою теми в щось нове і незвичне.

Тому за цей місяць я взявся за книжки про фізику, біологію, вірусологію, історії лісів, геологію, мандрівки, громадянське суспільство, політичні утопії, біографії воєначальників, президентів, митців та лікарів, а також про менеджмент, політику, зворотній зв’язок, методи навчання, мислення, уяву, мотивацію, успіх, фінанси, філософію, дзен, юриспруденцію. Ба навіть як живеться астронавту у космосі та чому важливо вірити в себе в найскрутніших обставинах!

Кількість сердечок в табліці вказує, наскільки цікава або корисна книжка.

30 книг, які я прочитав у березні 2019 року

Назва книги, коментарАвтор
1Мир дзэн ♥Нэнси Уилсон, Росс Дайсэцу, Тэйтаро Судзуки, Алан Уотс
-          Якщо ви нічого не знаєте про дзен-буддизм, то ця праця кількох американських та японських авторів покаже вам всі принади та допоможе відкрити всю користь дзен. Дещо культурологічна книга, але є багато прикладів і текстів притч. А за допомогою порівняння західного способу мислення та східного краще розумієш всі тонкості.
2Психология допросаАнонимный автор
-          Це такий собі підручник активіста, який може опинитися в якості свідка або підозрюваного на допиті. А значить, має розуміти, які психологічні методи використовують слідчі або дознавачі. Насправді, дуже багато можна використати в звичайному житті, щоб зрозуміти, чи не маніпулюють вами
3Как разговаривать с кем угодно. Уверенное общение в любой ситуацииМарк Роудз
-          Безперечно, автор цієї книги чудово знається на спілкуванні. Хоча більше вона підійде для молоді, яка лише вступає в суспільне життя. Багато прикладів типових ситуацій щоб почати спілкування, підтримувати його та зацікавлювати співбесідника
4Микеланджело БуонароттиЭлен Фисель
-          - доволі дивна біографія всесвітньовідомого митця; написана якось мляво, тобто не яскраво, а тому сприймається суперечливо; є гарні думки та приклади, але небагато. Я би радив почитати когось іншого, бо враження про митця буде не ахті.
550 правил успеха, чтобы достичь желаемого в бизнесе и в личной жизниДжек Кэнфилд, Джанет Свитцер
-          книга містить поради і замальовки коротких життєвих історій про успіх; правда, все доволі очевидне.
6Путешествие натуралиста вокруг света на корабле «Бигль» ♥♥Чарльз Роберт Дарвин
-          супер цікава книга про мандрівку Чарльза Дарвіна; його влучні спостереження та умовиводи вражають; а точні описи природи на найвищому рівні. Багато про геологічну будову Землі та про тваринний і рослинний світ Південної Америки та островів Тихого океану. Змальовано так живо і яскраво, що відчуваєш себе разом з автором. Одна Магелланова протока й Вогнена Земля чого варті, я вже мовчу про Патагонію, Чилі, Галапагоси, Таїті, Австралію і Нову Зеландію. Дивовижно!
7Эйзенхауэр. Солдат и Президент ♥♥Стивен Эдвардс Амброз
-          О, це одна з найкращих біографій. Дуже детальна, розлога, насичена подіями та думками. Можна сказати, що життя Ейзенхауера починається після 1941 року у віці більше 40 років. Він пройшов через численні поразки до найбільших перемог. Методи прийняття рішень Ейзенхауера заслуговують на повагу. З ним радились наступні після нього президенти. Але його життя і президентство – це суміш суперечливостей та звитяги, сили, відваги та обережності.
8Очаровательный кишечник. Как самый могущественный орган управляет нами ♥♥♥Джулия Эндерс
-          Я пишаюся цією книгою! Прочитавши, ви зрозумієте, що часто неправильно користуєтеся одним із своїх головних органів – кишківником. Бо саме в ньому живе більше 90% всіх бактерій мікробіому людини. Саме бактерії формують ваш настрій, ваше здоров’я, ваше самопочуття. Більшість людей просто шкодять самі собі, навіть не знаючи про це. Кожна сторінка цієї книги буде для вас відкриттям.
9Обратный отсчет. Записки анестезиолога ♥Генри Джей Пшибыло
-          В цій книзі американський анестезіолог ділиться своїм лікарським досвідом та враженнями про застосування анестетиків та анальгетиків. Іноді він стає філософом, іноді простою людиною, і це підкуповує. Як діє анестезія? Для чого вона? Як, коли і кому вона потрібна? Ці та багато інших відповідей ви знайдете в цій праці.
10Сила подсознания, или Как изменить жизнь за 4 недели ♥♥Джо Дизпенза
-          Чи вмієте ви користуватися своєю підсвідомістю? Якщо ні, то настав час почати. Дізпенза проведе вас тими шляхами психіки, які допоможуть вам взяти під контроль свої бажання, мрії, здоров’я, життя. А також навчитеся особливій корисній медитації
11История леса. Взгляд из Германии ♥Хансйорг Кюстер
-          Наші уявлення про ліси не те що мізерні, вони, як правило, хибні. Ті ліси, які ми бачимо в наших широтах – це все новотвір, це все антропогенного походження. Навіть є деякі дерева, які з’явилися саме через появу людини, наприклад, бук. Ліс, не-ліс, межа лісу, природа – про все це ми маємо хибне уявлення. Як ростуть ліси, як вони зароджуються, як поширюються. Як змінюються, а також чому змінюються ліси та тваринний світ – ось пр оце ви вперше дізнаєтеся з цієї книги
12Руководство астронавта по жизни на Земле. Чему научили меня 4000 часов на орбите ♥♥Кристофер Хэдфилд
-          Неперевершена біографія астронавта з Канади. Про його дитячу мрію, про життя поставлене на службу цій мрії, про всі складнощі та особливості підготовки астронавта, про побут в космосі, про методи мислення в нестандартних ситуаціях та про співпрацю на землі і в космосі. Дуже раджу прочитати всім!
13Эмоциональная гибкостьСьюзан Дэвид
-          Не надто цікава книга, багато про дослідження емоцій, але не дуже корисно. Такий собі набір фактів, згрупованих якось незграбно та притягнутих за вуха
14Мозгоускорители. Как научиться эффективно мыслить, используя приемы разных наукРичард Нисбетт
-          Назва книги не відповідає змісту. Начебто про методи різних наук, які допоможуть краще мислити, але подано бестолково. Факти цікаві, безперечно, умовиводи теж, та загалом дуже строкато і немає цілісності.
15Думай иначеВладимир Петров
-          Це скоріше довідник деяких видів творчого мислення. Сухий, стислий та не зовсім цікавий, хоча багато малюнків, що дозволяє краще зрозуміти як окремі способи мислення втілювались у наукових та інженерних відкриттях і винаходах.
16Секрет притяжения. Как получить то, что ты действительно хочешь ♥Джо Витале
-          Завжди люблю читати Джо Вітале. Його твори про мотивацію, про налаштування свого мислення у відповідному позитивному напрямку.
17Как привлекать деньги ♥Джозеф Мэрфи
-          Мерфі подібен Джо Вітале, і це не дивно, бо останній його учень. Хочете навчитися думати позитивно, тоді книги Мерфі будуть для вас бальзамом на душу, вони потрібні саме для підбадьорювання самого себе, для взяття себе в руки
18Величайший секрет как делать деньги ♥Джо Витале
-          Це автобіографічна книга Вітале про те, як він сам навчився заробляти гроші, як він відкидав страх та йшов до своєї мети. Корисна для створення мислення дорослої зрілої людини.
19О гражданском неповиновении ♥Генри Дэвид Торо
-          Це коротке есе про те як громадянин може не коритися державі та всім її чиновникам. Кумедна, яскрава, колоритна замальовка автора про його власну непокору місцевій владі, про силу волі, про принципи і громадянські права. Обов’язково би радив читати в школах!
20Как оказывать влияние. Новый стиль управления ♥Джо Оуэн
-          Книга про менеджмент та організаційну діяльність.
21Новая Атлантида ♥Френсис Бэкон
-          Утопія Бекона про острів Атлантиду, де люди мають своєрідний устрій, мають мають високорозвинуте наукове та технократичне суспільство. Це гімн наукам і про їх важливість для людей.
22История свечи ♥Майкл Фарадей
-          Здається, що можна написати про звичайну свічку? Та це цілий всесвіт хімічних та фізичних законів! Численні експерименти, ідеально чіткі умовиводи, сміливі гіпотези, досліди та підтвердження теорій. Ох. Якби нам таке давали робити і читати в школі! Ми б творили нечуване і небачене!
23Друкер на каждый день. 366 советов успешному менеджеру ♥Питер Друкер
-          Це порадник для менеджера, де кожна порада стосується окремого питання управління. Ці поради не групуються за категоріями, а тому книгу можна відкривати на будь-якій сторінці і використовувати в роботі, якщо саме з таким ви стикнетеся в такий-то день. Взагалі, Друкера цікаво і легко читати.
24Эффективный управляющий ♥Питер Друкер
-          Теж про менеджмент, але все систематизовано і впорядковано. Читається на одному диханні.
25О силе нашего воображенияМишель Монтень
-          Коротке есе про силу людської уяви. Непогано прочитати, щоб зрозуміти, як 500 років тому, хе-хе, уявляли уяву.
26Спасибо за отзыв. Как правильно реагировать на обратную связьШейла Хин
-          Це більше порадник стосовно різних життєвих ситуацій, коли ми маємо справу із зворотнім зв’язком на роботі або дома. Оскільки зворотній зв’язок усюди, то книга про все потрошку, а від цього немає цілісності задуму. Просто набір історій та прикладів. Багато банального.
27Вирусы. Драйверы эволюции. Друзья или враги? ♥♥Майкл Кордингли
-          Скажу так: про віруси ви майже нічого не знаєте. Це цілий всесвіт. Величезний всесвіт, який не знають навіть науковці. Та що таке сам вірус? Які вони є? Навіщо вони потрібні? Як виникли? Як існують? Як співіснують? Що роблять і чого не роблять? Що вони змінюють в живих істотах? О, це ціла енциклопедія! Може бути складно читати не-біологу, бо через сторінку автор пише то біологічними термінами, то звичайною мовою. Однак я отримав величезне задоволення від цього шикарного всесвіту! Вірус – це інформація. Коли прочитаєте всю книгу, то тільки тоді зрозумієте цю просту істину. А також нарешті дізнаєтеся, що ОРВІ взагалі не потрібно нічим лікувати. Взагалі!
28Действуй разумно! Как научиться думать, принимать решения и кратшайшим путем добиваться лучших результатов ♥Брайан Трейси
-          Полюбляю всі книги Брайана Трейсі. Це гуру мотивації, саморозвитку та самовдосконалення. Проста і чітка мова, гарно структурований текст, корисні поради. Як то кажуть, наче медом намазано!
29Сила обаяния ♥Брайан Трейси
-          Та навчіться вже бути привабливим та чарівним як людина! Читайте Брайана Трейсі і мотайте на вус його щирі поради.
30Мотивация ♥Брайан Трейси
-          Ага, ви занепали духом? Ваша команда теж? Чому б не навчитися мотивувати себе й оточуючих! До діла, пані і панове! Нас чекають величні і захоплюючі справи!
KUPRIENKO