Давні інки знали математику не гірше за майя

by Сергій Купрієнко
Abstract:
Як ми вже знаємо, стародавні майя добре знали математику. Про це говорять їх кам'яні стели з календарними датами про далеке минуле. Значно менш відомо цивілізацію інків, яка в XV-XVI ст. існувала на території сучасних Перу, Болівії, Еквадору, Колумбії, Чилі та Аргентини. Але на відміну від майя, від інків не залишилось кам'яних стел, а календарні дати на них вони не записували. Тому будь-якої записаної у звичному для європейців вигляді числової інформації від інків не маємо.
Reference:
Давні інки знали математику не гірше за майя (Сергій Купрієнко), 2015.
Bibtex Entry:
@Electronic{Купрієнко2015,
 author =    {Купрієнко, Сергій},
 month =    {травень},
 year =     {2015},
 title =    {Давні інки знали математику не гірше за майя},
 language =   {українська},
 howpublished = {[Електронний ресурс]},
 organization = {Gazeta.ua},
 url =     {http://gazeta.ua/articles/history/_davni-inki-znali-matematiku-ne-girshe-za-majya/628375},
 abstract =   {Як ми вже знаємо, стародавні майя добре знали математику. Про це говорять їх кам'яні стели з календарними датами про далеке минуле. Значно менш відомо цивілізацію інків, яка в XV-XVI ст. існувала на території сучасних Перу, Болівії, Еквадору, Колумбії, Чилі та Аргентини. Але на відміну від майя, від інків не залишилось кам'яних стел, а календарні дати на них вони не записували. Тому будь-якої записаної у звичному для європейців вигляді числової інформації від інків не маємо.},
 keywords =   {інки, математика, великі числа},
 location =   {Kyiv},
 owner =    {Купрієнко С.А.},
 review =    {Купрієнко Сергій. Давні інки знали математику не гірше за майя [Електронний ресурс] // Gazeta.ua. 26 травня. – К, 2015. – Режим доступу: http://gazeta.ua/articles/history/_davni-inki-znali-matematiku-ne-girshe-za-majya/628375. – Назва з екрану. – (0,19 др.арк.)},
 timestamp =  {2015.05.26}
}

52 views
КУПРІЄНКО - науково-публіцистичний блог: книги, статті, публікації. Україна. Київ. KUPRIENKO - Scientific blog: books, articles, publications.
Сайт розроблено, як науково-популярне онлайн видання. Напрями - Історія України, Історія цивілізацій Доколумбової Америки: документи, джерела, література, підручники, статті, малюнки, схеми, таблиці. Most texts not copyrighted in Ukraine. If you live elsewhere check the laws of your country before downloading.