Рукопис «Книга знань про всі королівства, землі і володіння…»

Польща, Русь, Львів, Москва, Новгород, Дон, Азовське море, які насправді Паннонія, угро-фіни Мещера (мокша), Дунай та озеро Балатон.
В рукописі «Книга знань про всі королівства, землі і володіння…» (ісп. «Libro del conosçimiento de todos los rregnos et tierras e señoríos, 1385) містяться відомості про Львівське королівство, до якого належать 5 великих міст: Леон (Leon, Lunbrec; імовірно, Castrum Ludbreg, засноване в Хорватії в 1320 р.), Чіна (China), Басадіно/Васадіно (Basadino), Труес/Тінес (Trues/Тінес) і Север (Çever). Межує воно з Руменією (Романія; можливо, це територія візантійської провінції Румелія) та королівством Суана/Алеманія/Ліманія (Suana). Львівський володар має зелений стяг (з червоним хрестом або з хрестом-якорем, або без них).

Також згадується велика провінція Роксія/Рошія (Roxia), землі якої лежать на захід від р. Танаїс (ймовірно, Дунай), а її столицею є місто Ксорман/Шорман/Ксорікон/Шорікон (Xorman, Xoricon – назва, імовірно, печенізького походженя; в Румунії є ріка Айорман або Печеняга, приток Дунаю), і вона має геральдничними знаками червону хоругву з жовтим замком посередині.
Також є інше королівство Шорман/Шорікон зі столицею Шорман/Шорікон (в словацькому місті Нітра, наприклад, є район Чермань), де правитель має зелену хоругву з золотою зіркою. В цьому королівстві протікає три великі ріки –Танаїс, Тір та Ну, і воно також межує з морем Тана, великою провінція Сіксія (Сісак, нинішня Хорватія) зі столицею Ногарадо (скоріше за все, античне м. Новіодунум, Паннонія), яка має червону хоругву з білим замком, та фіно-угорським королівством Максар/Машар/Мещера (народ мокша; не зрозуміло, чи мова йде про мордвинський народ у Росії, чи, скоріше за все, – про імігрантів на Балканах, які створили своє князівство), в якому три великих міста – Касама, Ласак, Монсайор, а у його правителя фіолетова хоругва зі срібними зірками.
Воно межує з Шорманом, Ногарадо і Сільваною (саксонська Трансільванія – Семиграддя, заселена саксами з 12 ст.).
Загалом, всі ці місцевості пов’язані в рукописі з річками Танаїс, Тір та морями Алеманським (мабуть, Адріатичне море) та Великим (Чорне море), а також великим озером Тана. Найбільш імовірно, що оз. Тана – це оз. Балатон, р. Танаїс – Дунай, бо саме навколо них розміщені вищенаведені королівства і провінції. І тому Танаїс і Тана неіяк не пов’язані з Доном і Азовським морем. Також можна припустити, що автор змішав кілька джерел в один кошик, від чого народ мещера (мокша) можна знайти і у верхів’ях р. Дон, але тоді б вони не могли б мати спільний кордон з Трансільванією та Ногарадом (Новіодунум), оскільки між ними би були інші землі і королівства.
Ось така заплутана історія.
KUPRIENKO