Ноу-хау по скороченню витрат часу для студентів та науковців при роботі з книжками у форматах pdf/djvu


140 views
Ноу-хау по скороченню витрат часу для студентів та науковців при роботі з книжками у форматах pdf/djvu

Я довго думав, як без напрягу збирати з pdf-файлів (книжок, статей) цитати так, щоб при цьому всі цитати зберігались в одному місці і тобі не треба було повторно читати текст величезної книги і відшуковувати те місце, де була цитата. І при цьому вручну виписувати назву та вихідні дані книги (фу, як я цього ніколи не переварював!).
Погодьтеся, це марудне витрачання часу, а час - це гроші.

Виявляється автоматичний інструмент існує і він простий як двері. Але натрапив на нього я лише сьогодні, точніше, дізнався, що є додаткова (і непримітна!) функція у раніше відомому мені інструменті.

Що нам потрібно? Всього лише 4 кроки:
1. Програма STDU Viewer (вона безкоштовна; сайт розробників - http://www.stdutility.com/stduviewer.html) для перегляду файлів у форматах pdf/djvu. Скажу одразу, з мого досвіду, це найкращий рідер для цих форматів, кращий навіть за Adobe Reader.
2. Виділяємо текст і натискаємо праву кнопку мишки. Вибираємо пункт "Подсветка". Текст цитати стане світло-червоним.
3. Тепер у правому зліва полі вибираємо підменю "Подсветка" та бачимо всі підсвічені цитати. Натискаємо на малюсіньку кнопочку "Экспортировать записи в текстовй файл" (я обвів її червоним кольором). Зберігаєте файл у форматі TXT там, де вам треба.
4. Відкриваєте цей текстовий файл Блокнотом і бачите і те, де знаходиться файл pdf на Вашому комп'ютері, і те, які цитати та на яких сторінках файлу (!) знаходяться. Тобто це Ваш путівник з усіма цитатами по цій книзі.

За кілька витрачених секунд ви матимете те, на що раніше витрачали багато хвилин чи навіть годин 

Ноу-хау по скороченню витрат часу для студентів та науковців при роботі з книжками у форматах pdf/djvu
11 visitors online now
11 guests, 0 members
All time: 12686 at 01-05-2016 01:39 am UTC
Max visitors today: 43 at 02:10 pm UTC
This month: 199 at 07-04-2018 02:24 am UTC
This year: 254 at 02-02-2018 01:06 am UTC
Read previous post:
Я перепробував досліджувати достатньо велику палітру тем з історії і не тільки

Я перепробував досліджувати достатньо велику палітру тем з історії і не тільки: - історія України (відносини Директорії УНР та Радянської...

Путівники Національного музею історії України

Київський державний історичний музей. Путівник. - К.: Держполітвидав УРСР, 1955. - 164 с. - https://www.academia.edu/28678967/ Київський державний історичний музей. Короткий довідник....

Close