802 views

Анрі Лаборі. Похвала втечі

Медик і психолог Анрі Лаборі написав чудову книгу «Похвала втечі», де розповідається про реакції людини, коли вона стикається з проблемами. Лаборі пише, що у нас є кілька виходів, як діяти з тими чи іншими труднощами:

- Боротися
- Нічого не робити
- Втекти

Що вибрати?

Боротьба - природна реакція організму, але так людина потрапляє у вир агресії, і, врешті-решт, вона ламається.

Нічого не робити - як зазвичай і робимо ми всі. Стримано виносимо всі удари, просто тому що боїмося показати себе і дати відсіч.

Втеча буває різною.
Хімічна втеча (таблетки, алкоголь, наркотики) дозволяє забути агресію і при такому стані реальність перестає сприйматися.
Географічна втеча - зміна декорацій, але від себе і своїх проблем не втечеш.
Втеча артистична - за її допомогою створюються найбільші предмети мистецтва, коли агресія трансформується в чисту енергію і дає нам можливість творити прекрасні речі. Це викид емоцій.

Що найгірше з цього списку? Стабільність, тобто реакція «нічого не робити». Для суспільства це веде до внутрішнього розпаду (часи застою в СРСР, сучасна Росія, окуповані Крим і Донбас), для окремої людини - ще більші труднощі.

Анрі Лаборі. Похвала втечі

Залишити відповідь

5 visitors online now
5 guests, 0 members
All time: 12686 at 01-05-2016 01:39 am UTC
Max visitors today: 50 at 01:10 am UTC
This month: 114 at 12-11-2017 09:03 pm UTC
This year: 114 at 12-11-2017 09:03 pm UTC
Read previous post:
Візуалізована база даних всіх терористичних актів з 1970 року

Візуалізована база даних всіх терористичних актів з 1970 року -http://www.start.umd.edu/gtd/globe/index.html Україна вже на 4 місці за кількістю атак. Пічалька. Але...

FileOptimizer – найкращий оптимізатор зображень

FileOptimizer - найкращий оптимізатор зображень Якщо у вас виникає необхідність зменшити розмір файлів (фото, відео, аудіо, HTML і десятки інших)...

Close