128 views

Попередні результати мого річного книжкового експерименту зі швидкочитання «Аудіопрослуховування протягом 2018 року електронних книжок на максимальній швидкості за допомогою технології Text-To-Speech».


Старт експерименту швидкочитання: 1 січня 2018.

Завершення експерименту швидкочитання: 30 грудня 2018.


Кількість прочитаних книжок: 355 книги (середній обсяг однієї книги – 150-300 сторінок, іноді були по 700-800).


Мета: Дізнатися про ефективність аудіопрослуховування для самовдосконалення і саморозвитку, а також оцінити вплив технології на свідомість і на здоров’я


Завдання №1 експерименту: Сформувати нові (позитивні і корисні) якості та навички власної особистості.Навіщо: Щоб розвинути свої сильні сторони характеру та підятгнути слабкі.


Завдання №2 експерименту: Визначити і переглянути свої цінності і переконання.Навіщо: Щоб дізнатися про те, що тебе стримує в житті, або що тобі допоможе бути самим собою.


Основний підхід при підборі літератури для швидкочитання: Книжки підбиралися за попередньо визначеними тематичними блоками для розвитку особистості (таких блоків більше 20 - Книги про нетворкінг, Промови, Судові процеси, НЛП, Мозок, Звички, Стрес, Мотивація, Історія компанії, продажі, Історія спецслужб, Філософи, Продуктивність, Тайм-менеджмент, Перемовини, Спілкування, Управління, Лідерство, Фінанси, Правителі, Драматургія, Вміння писати, Художня література, Біологія, Військові уловки, Стратегія, Теорія ігор, Творчість Релігії, Самовдосконалення, Організація заходів, Економісти, Інновації, Физика/Хімія).


Кожен блок поділявся на напрямки, яких значно більше:

• Нетворкінг, Знайомства • Ораторська майстерність, Публічні виступи, Презентації, Коучінг, Риторика, Промови, Сторітелінг • Аргументація, Доказовість, доводи, Право, Логіка, Адвокатура, Юриспруденція, Закони, Криміналістика, Детективи, Судові процеси • Психологія, Психотерапія, Нейробіологія, Самодисципліна, Стрес, Маніпуляції, Брехня, НЛП, Свідомість, Образ мислення, Мотивація, Характер, Пам'ять • Бізнес, Якість, Біографії, Успіх, Маркетинг, Продажі, PR, Відомі компанії, Виробничі процеси, Менеджмент якості • Спецслужби, Історія спецслужб, Шпигунство, Допити, Трюки, Методики спецслужб • Філософія, Теорії, Напрямки філософії, Біографії, Джерела по філософії, Мислення • Тайм-менеджмент, Керування часом, Керування проектами, Продуктивність • Перемовини, Діалог, Спілкування, Дипломатія, Полеміка, Переконання, Диспут, Дискусія, Спори, Уловки • Повноваження, Прийняття рішень, Планування, Менеджмент, Управління, Харизма, Лідерство • Математика, Математичне мислення, Фінанси • Політика, Правителі, Влада, Вплив, Політичні маневри, Хитрість • Вміння писати, Сценарії, Драматургія, Листування, Українська мова, Рерайтінг, Літературна композиція • Література• Біологія, Етологія • Військова справа, Стратегія, Військові уловки • Теорія ігр • Творчість, Інтуїція, Фантастика, Мистецтво • Буддизм, Даосизм, Конфуціанство, Християнство • Організація заходів, Івенти, Івент-маркетинг • Історія економіки, Економісти • Технології, Інновації • Фізика, Хімія • Різне


Плюси та переваги:

1. Сумарно всі книжки та кожна окремо – це, такби мовити, фундаментальна «Психологічна опора», яка суттєво допомагає в життєвих ситуаціях, особливо, нестандартних.

2. Особливо допомагали книжки, якщо їх читати «під завдання». Тобто щоб швидко опанувати незрозумілий феномен або напрацювати навички в невідомій сфері діяльності.

3. Книжки можна слухати в ті моменти, коли активна діяльність неможлива або небажана – під час поїздок у транспорті, під час подорожей, під час ходьби на роботу чи з роботи, або ж у стані втоми і знесилення, перед сном (десь за годину до сна).

4. Книжки дають паливо та повітря для «пристрасть-менеджменту», тобто для підживлення відчуття захоплення і натхнення улюбленою справою або кількома такими справами.

5. Книжки допомагають досягати поставлених цілей швидко та планомірно. Кількох своїх цілей я досяг як в особистому житті, так і на роботі, чого раніше зробити точно не зміг би.

6. Книжки допомагають краще розуміти людей та краще до них ставитися. Тобто емоційний інтелект значно активніше застосовується і йде на користь усім: і тобі й іншим.

7. Починаєш працювати ефективніше. Набагато ефективніше.

8. Не витрачаєш час на непотрібні речі.

9. Книжки допомагають краще засинати, але потрібно особливим чином підбирати літературу: краще художню літературу, пригодницьку (подорожі першовідкривачів) або позитивну за змістом, мотиваційну чи, наприклад, про медитації або біографії видатних особистостей.

10. Художня література розвиває чудово уяву.

11. Книжки дозволити зрозуміти, що твої цінності можуть бути застарілими та стримувати твій розвиток. Також важливо, що твої цінності постійно змінюються. За півроку вони можуть змінитися, і їх потрібно постійно переглядати, щоб не застрягати у минулому.

12. Покращується психічна та духовна складова здоров’я.


Мінуси та недоліки:

1. Іноді можуть з’являтися шумові ефекти (гул) у вухах, викликані тривалим прослуховуванням або на великій гучності. Особливо це типово для початкового періоду.

2. Якщо неправильно підібрати літературу, то сон може стати уривчастим і неспокійним.

3. Можна пропустити щось цікаве в природі або в ситуації, якщо просто прогулюватись. Тож краще або прогулюватись, думати і мріяти, або ж слухати книжку, щоб вирішити якусь проблему чи знайти вихід в складній ситуації. Доводиться чимось жертвувати.

4. Буває таке, що нецікава або малоцікава книжка дуже швидко забувається. Але це проблема автора, він просто не використав найкращі способи привернути увагу до свого тексту. Але це типове явище. Гарно писати – це не так просто.5. При неправильному використанні аудіопрослуховування психічне здоров’я може зазнати уражень.


Суттєві отримані результати:

1. З семи поставлених життєвих цілей (коротко-, середньо- та довготривалих) здійснилися три – одна короткотривала і дві середньотривалі.

2. Життя стало набагато насиченішим і гармонійнішим.

3. Сформувалося позитивне ставлення до самого себе, до обставин, до оточуючих і просто до життя.

4. З’явилися численні ідеї, частину з яких вдалося втілити в життя.

5. Зібраний матеріал про саморозвиток вже нараховує майже 300 сторінок тексту, який можна буде, при бажанні, перетворити на власну книгу. Був би час :)

6. Сформувалося стійке переконання, що аудіопрослуховування на максимальній швидкості є передовою технологією для швидкісного навчання, для опанування знань та напрацювання нових навичок або покращення існуючих. Вірю, що в майбутньому більшість школярів та студентів перейдуть саме на такий спосіб, як один із ключових при навчанні, хоча, звісно, не єдиний.


Ну, і власне, перелік прочитаних книжок за абеткою (чим більше сердечок, тим більше книжка вразила):

1. 100 секретов мозга. Олег Димитров

2. 105 приемов для риторики.  

3. 12 недель в году. Как за 12 недель сделать больше, чем другие успевают за 12 месяцев. Майкл Леннингтон, Брайан Моран

4. 18 минут. Как повысить концентрацию, перестать отвлекаться и сделать действительно важные дела . Питер Брегман

5. 36 стратагем для менеджеров . Харро фон Зенгер

Швидкочитання за допомогою Text-To-Speech
8 visitors online now
8 guests, 0 members
All time: 12686 at 01-05-2016 01:39 am UTC
Max visitors today: 107 at 01:08 am UTC
This month: 151 at 01-03-2019 12:45 am UTC
This year: 151 at 01-03-2019 12:45 am UTC
Read previous post:
Книжний експеримент добігає кінця

Книжний експеримент добігає кінця. Скоро підбиватиму підсумки. За останні ж два місяці прочитав ось такі чудові книги (кількість сердечок вказує,...

Онлайн-версія Великої української енциклопедії

Дякую всім, хто долучився до створення онлайн порталу Велика українська енциклопедія, який я розпочав розробляти у грудні 2015 року. А сьогодні...

Close